14 dni w Jastrzębiej Górze – szerokie złote plaże i strome zbocza klifowe gościły młodzież z Ukrainy i Białorusi w wieku od 12 do 16 lat. Nie był to jednak wyłącznie pasywny wypoczynek – dzieci miały możliwość wziąć udział w III edycji obozów integracyjno-edukacyjnych! Dziesięć dzieci pochodzenia polskiego, uczniowie Szkoły „Wiedzy o Polsce” odpoczywały i zarazem uczyły się na wspólnym obozie zorganizowanym przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Celem organizacji obozu jest pogłębienie wiedzy dzieci o Polsce, a także podwyższenie poziomu języka polskiego.

Wakacyjne studiowanie to idealna forma nauki, aby podwyższyć swoje umiejętności językowe. Tak więc, w ciągu 14 dni pod czujnym okiem doświadczonych nauczycieli, którzy potrafią zmotywować do nauki – Pani Magdaleny Kaczmarek, Barbary Stępniak, Magdaleny Nagórskiej dzieci i młodzież uczyły się nowych słów, pisały utwory po polsku, opowiadały o tradycjach polskich, rysowały, oglądały filmy i omawiały ciekawe fragmenty. Fantastyczna pogoda sprzyjała także zabawom na plaży, kąpielom nad brzegiem morza oraz rozgrywkom sportowym – oprócz zajęć, dzieci uczestniczyły w kwestach, konkursach, dyskotekach i wspólnych ogniskach.
Pedagodzy i wychowawcy dopasowali metody pracy, by nauka języka była inspirującą, ciekawą i wesołą. Program wypoczynku i edukacji pozwalił uczestnikom obozu spędzić niezapomniany czas wakacyjnej przygody. Zadbano również o komfort i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W ramach obozu odbyła się także wycieczka trójmiastem – Gdańsk, Sopot, Gdynia.

Zjednoczenie Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie, Szkoła „Wiedzy o Polsce”, a przede wszystkim rodzice i dzieci serdecznie dziękują organizatorom – Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Szkole Języków Obcych „Lektor”za iorganizację obozu, który w perfekcyjny sposób pomógł połączyć przyjemne z pożytecznym – czyli wypoczynek z efektywną nauką języka polskiego!

Redakcja