I etap IV Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2019/2020 „W drodze do Niepodległości”, odbył się w 25. szkolnych komisjach egzaminacyjnych w 10 krajach!!!

W dniach 15 i 16 listopada 2019 roku młodzież polskiego pochodzenia przystąpiła do egzaminu pisemnego Olimpiady Historii Polski na terenie: Ukrainy, w Chmielnickim, Kijowie, Lwowie, Łucku, Równym, Winnicy, Żytomierzu, Odessie, Kropiwnickim i Krzywym Rogu, Białorusi w Grodnie, Mińsku, Berezie, Litwy w Wilnie, Niemiec w Berlinie, Monachium, Norymberdze, Remseck, Austrii w Wiedniu, Holandii w Hadze, Belgii w Antwerpii i Mons, Norwegii w Oslo, Francji w Paryżu oraz Grecji w Atenach. Ponad 300 osób zmierzyło się z pytaniami z zakresu historii Polski od Piastów do Współczesności. Nagrodą główną dla grupy laureatów Olimpiady Historii Polski są indeksy na polskie uniwersytety państwowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Opolskiego oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dodatkowo dla uczestników III etapu przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym kilkudniowy pobyt w Polsce.

Do II etapu Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2019/2020 „W drodze do Niepodległości” zostały zakwalifikowane 82 osoby  (stan na dzień 20 grudnia 2019 r., stan może ulec zmianie po otrzymaniu przez Komitet prac ze wszystkich Komisji egzaminacyjnych, do Komitetu nie dotarły prace z komisji w Łucku, Równym i Oslo)

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2019/2020 „W drodze do Niepodległości”:

 

Lp Kraj Miasto Dane placówki Kod Ilość punktów Imię i Nazwisko (ucznia)
1 Niemcy Remseck Szkoła Polskaprzy Konsulacie Generalnym RP w Monachium z siedzibą w Remseck NR1 36 Michał Adam Bujak
2 Grecja Ateny Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach GA2 36   Szymon Kozłowski
3 Ukraina Odessa Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, UO10 36 Kateryna Voznychka
4 Grecja Ateny Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach GA1 34   Daniel Jankowski
5 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW1 33 Gabriela Wojniłło, IVB
6 Ukraina Lwów Szkoła średnia nr 10 im.sw. Marii Magdaleny we Lwowie, ul.Czuprynki 1, 79013 Lwów UL9 33 Marcin Szarybury
7 Holandia Haga Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Hadze, HH4 33 Stanisław Perkowski
8 Białoruś Bereza Państwowy Urząd Oświaty “Strihińska średnia szkoła” agromiasteczko Strihiń rejon bereski obwód brzeski Białoruś BB1 32 Paweł Harmatny
9 Ukraina Kropywnycki Polską Szkołą Sobotnią przy Stowarzyszeniu “POLONIA” im. K. Szymanowskiego w Kropywnyckim, UKi2 32 Katarzyna Kołesnyk
10 Ukraina Kijów Dom Polski w Kijowie UK2 32 Brajko Aleksandra
11 Ukraina Kijów Polska Sobotnia Szkoła w Kijowie przy ZPU UK4 32 Paweł Ladońko
12 Ukraina Lwów Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku UL1 32 Danuta Grabowska
13 Ukraina Lwów Szkoła średnia nr 10 im.sw. Marii Magdaleny we Lwowie, UL12 32 Paweł Derkacz
14 Białoruś Bereza Państwowy Urząd Oświaty “Strihińska średnia szkoła” agromiasteczko Strihiń rejon bereski obwód brzeski Białoruś BB2 31 Margarita Ciuszkiewicz
15 Ukraina Odessa Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, ul.Aleksandrowski UO3 31 Artem Andrieiev
16 Ukraina Lwów Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku UL2 31 Taisa Strużańska
17 Ukraina Lwów Szkoła średnia nr 10 im.sw. Marii Magdaleny we Lwowie, UL5 31 Weronika Kamilia Sosnowska
18 Niemcy Berlin Szkoła Polska przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie NB9 31 Aleksander Szwarc
19 Grecja Ateny Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach GA3 31   Patryk Świnoga
20 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW3 30 Natalia Urbanowicz,
21 Austria Wiedeń Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, AW2 30 Marta Czaplińska
22 Austria Wiedeń Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, AW5 30 Rafał Dąbek
23 Belgia Mons Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli; BeM2 30 Mateusz Przybylski
24 Belgia Mons Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli; Rue Soleil 1D5, 7010 Shape Belgia BeM5 30 Krystian Pikul
25 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW2 29 Anna Kamila Samakalowa,
26 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW11 29 Agnė Skubilovaitė,
27 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW14 29 Agata Bruzgul,
28 Ukraina Lwów Szkoła średnia nr 10 im.sw. Marii Magdaleny we Lwowie, ul.Czuprynki 1, 79013 Lwów UL6 29 Aleksandr- Hubert Targoński
29 Ukraina Lwów Centrum Kulturalno- Oświatowe „Orzeł Biały” UL14 29 Maksym Marmulak
30 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW2 29 Jana Zaremba
31 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh13 29 Anastasiia Serdeha
32 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh19 29 Roman Zdybel
33 Ukraina Chmielnicki Polskie Stowarzyszenie w Storozyncu UCh45 29 Edgar Zaworotny
34 Francja Paryż Nazwa i adres placówki: Szkoła Polska im. Adama Mickiewicza przy Ambasadzie RP w Paryżu FP2 29 Daniel Szczepański
35 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW3 28 Diana Marceniuk
36 Ukraina Chmielnicki Polskie Stowarzyszenie w Storozyncu UCh46 28 Daniel Mocak
37 Austria Wiedeń Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, AW4 28 Maciej Czapliński
38 Belgia Antwerpia SPK im gen Maczka Antwerpia BeA1 28 Nicole Borecki
39 Belgia Mons Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli; BeM4 28 Kacper Popiołek
40 Litwa Wilno Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie LW15 27 Jakub Karasiuk
41 Ukraina Odessa Szkoła nr 121 z nauczaniem języka polskiego w Odessie UO2 27 Jana Gricenko
42 Ukraina Lwów Szkoła średnia nr 10 im.sw. Marii Magdaleny we Lwowie, UL7 27 Marian-Dominik Bereza
43 Ukraina Lwów Centrum Kulturalno- Oświatowe „Orzeł Biały” UL16 27 Weronika Myśko
44 Ukraina Lwów Polska sobotnia szkoła im. Mikołaja Reja w Żydaczowie UL32 27 Bożena Kacedan
45 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW22 27 Bohdana Dyrenko
46 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh11 27 Elżbieta Fedorets
47 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh18 27 Wiktoria Basista
48 Białoruś Mińsk ZPB w Mińsku BM1 26 Dziwejkus Nikita
49 Ukraina Odessa Szkoła nr 121 z nauczaniem języka polskiego w Odessie UO1 26 Aleksy Gorczyński
50 Ukraina Odessa Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, UO4 26 Olha Luhovska
51 Ukraina Kropywnycki Polską Szkołą Sobotnią przy Stowarzyszeniu “POLONIA” im. K. Szymanowskiego w Kropywnyckim, UKi1 26 Iwan Kowalow
52 Ukraina Żytomierz Sobotnia Szkoła nauczania Języka Polskiego, Historii i Kultury UZ10 26 Walenty Koziński
53 Ukraina Żytomierz Sobotnia Szkoła nauczania Języka Polskiego, Historii i Kultury UZ11 26 Antoni Gonczaruk
54 Ukraina Kijów Polska Sobotnia Szkoła w Kijowie przy ZPU UK13 26 Bogdana Wasylewa
55 Ukraina Lwów Polska Sobotnia Szkoła im.Jana Pawła II przy Сentrum Oświaty pozaszkolnej w Samborze UL33 26 Krystyna Prendkiewicz
56 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh16 26 Krystyna Zdybel
57 Ukraina Chmielnicki Polsko-Ukraińskie Centrum UCh23 26 Olga Smyk
58 Niemcy Monachium Szkoła Polska im. Tadeusza Chciuka-Celta przy konsulacie generalnym w Monachium NM3 26 Jan Szymański
59 Niemcy Norymberga Szkoła Polska przy Konsulacie Generalnym RP w Monachium z siedzibą w Norymberdze NN7 26 Katarzyna Andrzelika Mazur
60 Belgia Antwerpia SPK im gen Maczka Antwerpia BeA2 26 Wiktor Giedroyc-Juraha
61 Białoruś Grodno Nazwa i adres placówki: Polska Szkoła Społeczna im. Króla Stefana Batorego Przy ZPB w Grodnie BG8 25 Agnieszka Komincz
62 Ukraina Odessa Szkoła sobotnio-niedzielna przy Związku Polaków na Ukrainie Oddział im. A. Mickiewicza w Odessie, UO7 25 Mariia Kutinowa
63 Ukraina Żytomierz Ośrodek Kultury i Tradycji Polskich w Żytomierzu UZ2 25 Yana Kashyrkina
64 Ukraina Kijów Towarzystwo Kultury Polskiej w Sumach UK1 25 Elżbieta Dowżuk
65 Ukraina Kijów Polska Sobotnia Szkoła w Kijowie przy ZPU UK7 25 Georgij Szłapacki
66 Ukraina Lwów Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku UL3 25 Anna Hałacka
67 Ukraina Lwów Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku UL4 25 Aleksander Czekan
68 Ukraina Lwów Centrum Kulturalno- Oświatowe „Orzeł Biały” UL15 25 Diana Wołos
69 Ukraina Lwów Centrum Kulturalno-Oświatowe im. Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole UL27 25 Alina Smerek
70 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW1 25 Sergij Radko
71 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW19 25 Zakhar Pylypak
72 Ukraina Chmielnicki Polsko-Ukraińskie Centrum UCh27 25 Maryna Podolska
73 Austria Wiedeń Szkoła Polska im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu, AW3 25 Patrycja Milo
74 Belgia Mons Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Brukseli; BeM1 25 Miłosz Gregorczyk
75 Białoruś Grodno Nazwa i adres placówki: Polska Szkoła Społeczna im. Króla Stefana Batorego Przy ZPB w Grodnie BG3 24 Dymitr Sieliło
76 Ukraina Żytomierz Liceum nr 11 w Nowogradzie-Wołyńskim UZ19 24 Anastazja Karasewycz
77 Ukraina Żytomierz Żytomierskie Polskie Centrum Edukacji i Nauki UZ21 24 Weronika Aleksjejenko
78 Ukraina Żytomierz Szkoła Wiedzy o Polsce UZ23 24 Andrzej Bileusz
79 Ukraina Kijów Polska Sobotnia Szkoła w Kijowie przy ZPU UK20 24 Zofia Koroniewska
80 Ukraina Winnica Szkoła-Liceum Nr 7, UW21 24 Karyna Demchuk
81 Ukraina Chmielnicki Polska Szkoła Sobotnia przy ZNP UCh36 24 Kasijanczuk Tetiana