Na portalu internetowym anglojęzycznej gazety ukraińskiej „Kyiv Post” opublikowano ranking ukraińskich i zagranicznych przywódców, którzy pomagają Ukrainie pokonać Rosję. Wśród liderów zagranicznych na trzecim miejscu znalazł się prezydent Polski Andrzej Duda.

Na pierwszym miejscu wśród zagranicznych przywódców przyczyniających się do przybliżenia zwycięstwa Ukrainy znalazł się – co łatwo zgadnąć – prezydent USA Joe Biden. Na drugim miejscu uplasował się obecnie już były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a na trzecim prezydent Polski Andrzej Duda.

Dla porównania, dopiero na czternastym miejscu znalazł się kanclerz Niemiec Olaf Scholz, a na miejscu piętnastym prezydent Francji Emmanuel Macron.

Źródło: KyivPost.com, wPolityce.pl

Przypomnijmy, doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz w rozmowie z rosyjską dziennikarką niezależną i pisarką Juliją Łatyniną oświadczył, że gdyby nie pomoc Polski, Ukrainy by już nie było.

„Bez polskiej pomocy Ukrainy by już nie było. Pomoc wojskowa była zdecydowanie największa i dotarła do nas najszybciej. Polacy nie zasłaniali się swoim bezpieczeństwem, tylko oddali to, czym mogli się z nami podzielić”

– podkreślił Arestowycz i dodał, że „Polska walczy o Ukrainę bardziej, niż Ukraina walczyłaby sama o siebie”.

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”