Trwa Światowe Forum Ekonomiczne w Davos pod hasłem „Współpraca w podzielonym świecie”. Chcący lepiej poznać Polskę uczestnicy wydarzenia mogą odwiedzić Dom Polski, w którego uroczystym otwarciu uczestniczył wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

„Niech ten Polski Dom będzie otwarty dla wszystkich ludzi dobrej woli z całego świata. Chcemy służyć naszą gościnnością i radą – być częścią transatlantyckiego, wolnego świata, który przywraca stabilność i bezpieczeństwo w tej części globu” – mówił premier Morawiecki, otwierając w Davos miejsce, w którym Polska będzie prezentować swoje cele i osiągnięcia.

Dlaczego Rosja nienawidzi Polski?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „ANTYPOLONIZM. ZWYCZAJNY ROSYJSKI FASZYZM”

Szef polskiego rządu podkreślił, że Forum Ekonomiczne w Davos jest „centrum dyskusji i sporów, z których wyłonią się koncepcje, które pomogą zaadresować trzy wyzwania współczesności: wojnę na Ukrainie, kryzys żywnościowy i kryzys bezpieczeństwa”.

Premier zwracał uwagę na rolę Polski w udzielaniu wsparcia napadniętej przez Rosję Ukrainie.

„To wielki kryzys migracyjny, kryzys żywnościowy oraz kryzys bezpieczeństwa. Działając na rzecz pokoju działamy nie tylko po to, by ocalić suwerenność, niepodległość Ukrainy. Działamy po to, by ocalić całą Europę. Aby Europa nie musiała się czuć, jak gdyby oblężona twierdza i zastanawiać się, kto może być następną ofiarą kolonializmu i imperializmu rosyjskiego”

– podkreślił.

„To ogromne wyzwanie, z którym się dzisiaj cały świat mierzy. Polska w tym wyzwaniu odgrywa rolę zasadniczą, ponieważ jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Wiemy dobrze, że te ich barykady, ich walka, to jest także nasza walka na rzecz bezpieczeństwa Polski i Europy”

– dodał.

Źródło: Niezależna.pl, DoRzeczy.pl, Fronda.pl

PRZECZYTAJ:

Putin marzy o wskrzeszeniu Imperium Rosyjskiego

Trzecie Imperium. O czym marzy gospodarz Kremla?

Wróg u bram. Kreml chce zniszczyć Polskę i podbić Europę

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ