15-16 lutego 2023 r. w Warszawie odbywa się Międzynarodowa Wystawa i Konferencja ReBuild Ukraine 2023. Wydarzenie poświęcone jest procesom odbudowy i modernizacji Ukrainy.

„Już 1750 polskich firm chce uczestniczyć w odbudowie Ukrainy. To firmy z branży budowlanej, spożywczej, farmaceutycznej. Wspólnie przygotowujemy się, aby być gotowi do podjęcia współpracy z ukraińskim firmami po wojnie” – poinformował minister rozwoju i technologii Waldemar Buda na targach ReBuild Ukraine.

„To bardzo ważne, żeby łączyć instytucje i firmy i już teraz dyskutować o tym, jak w przyszłości odbudowywać Ukrainę. Wszyscy, którzy chcą rozmawiać o gospodarce, powinni tutaj być”

– stwierdził Waldemar Buda.

„Jednym z największych wyzwań w historii UE są długoterminowe projekty pomocowe dla #Ukraina. Odbudowa Ukrainy to również zmiany systemowe, prawne, które zapoczątkowane zostały jeszcze przed wojną”

– dodała wiceminister MRiT Kamila Elżbieta Król.

Międzynarodowa Wystawa i Konferencja ReBuild Ukraine 2023 poświęcona jest procesom odbudowy i modernizacji gospodarki i infrastruktury powojennej Ukrainy i ma na celu zjednoczenie oraz przedstawienie rządowych, międzynarodowych i społecznych ofert odbudowy i rozwoju ukraińskich społeczności lokalnych, miast i gmin zniszczonych w czasie wojny. Spotkanie skierowane jest do organizacji międzynarodowych, instytucji i funduszy finansowych, przedstawicieli krajów, instytucji rządowych, miast partnerskich, szefów władz lokalnych i stowarzyszeń branżowych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Twitter, Jagiellonia.org

PRZECZYTAJ:

Prezydent Duda: Polska będzie miała udział w odbudowie Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki: Odbudowa Ukrainy musi oznaczać transformację

Polska i kraje bałtyckie wzywają UE do przyspieszenia przekazania rosyjskich aktywów na rzecz odbudowy Ukrainy

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ