29 grudnia 2015 roku w polskim Sejmie odbyło się spotkanie Polaków ze Wschodu z premier Rzeczypospolitej Polskiej Beatą Szydło i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. Uczestniczyli w nim między innymi redaktor czasopisma „Głos Polonii” Włodzimierz Iszczuk i prezes ZSP Natalia Kostecka-Iszczuk.

Premier RP podziękowała Polakom z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy za to, że „tak pięknie budują polską wspólnotę poza granicami kraju” i „kultywują polskie tradycje i język”.

– Wiem, że to nie zawsze jest łatwe. Wiem, że bardzo często wymaga bardzo wielkiej determinacji. Tym większa jest nasza, polskiego państwa, wobec was wdzięczność. Dla rządu PiS jest ważne, żeby wspólnota wszystkich Polaków na całym świecie była wspólnotą, która coraz bardziej się pogłębia. Chcemy, żeby nikt, kto ma polskie korzenie, polską duszę nie czuł się osamotniony – zwróciła się do Polaków ze Wschodu i zapewniła, że: – Polskie państwo zrobi wszystko, by zapewnić budowanie tej wspólnoty.

Z kolei marszałek Sejmu Marek Kuchciński zadeklarował wsparcie dla polskich uczniów i nauczycieli za granicą i podkreślił, że parlament podjął już działania mające na celu pomoc Polakom za wschodnią granicą. Jak powiedział, z inicjatywy sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą rozpoczęły się prace nad nowelizacją Ustawy o Karcie Polaka.

– Parlament polski z większą otwartością i uwagą przygląda się życiu naszych rodaków za wschodnią granicą i przygotowuje zmiany, mające na celu ich wsparcie i większą dla nich pomoc – oświadczył marszałek Kuchciński.

W spotkaniu udział wzięli także minister Jan Dziedziczak, minister Adam Lipiński, posłowie z Komisji Łączności z Polakami za Granicą wraz z przewodniczącym Michałem Dworczykiem, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP Rafał Dzięciołowski oraz przedstawicele Fundacji Wolność i Demokracja z prezesem Robertem Czyżewskim.