16-18 czerwca w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Spale odbył się XII Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Uczestniczyło w nim ponad 1000 osób z kraju i zagranicy. Głównym punktem wydarzenia zostało spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak podkreślił prezydent, spotkania z klubami „GP” to spotkania „po których chce się służyć ojczyźnie”. – To jest rzeczywiście taki dzień, w którym ja się cieszę, że po raz kolejny mogę tutaj być z waszym środowiskiem i po to, żeby powiedzieć: dziękuję, bo mam takie poczucie, że to jest przede wszystkim mój obowiązek jako prezydenta RP – mówił Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił podczas wystąpienia, że jeśli społeczeństwo obywatelskie to są ludzie, którzy gromadzą się po to, żeby myśleć o poważnych sprawach ojczyzny, dyskutować, debatować, to są nim obecni na spotkaniu członkowie Klubów „Gazety Polskiej”.

– To państwo jesteście społeczeństwem obywatelskim – podkreślił. – Za to ogromnie dziękuję. Ja nie wiem, czy ci przedstawiciele liberalnej lewicy, którzy do tego nawoływali, chcieli właśnie, żeby tak społeczeństwo obywatelskie w ich rozumieniu wyglądało, ale mam nadzieję, że tak – powiedział. – Bo właśnie tak w moim przekonaniu społeczeństwo obywatelskie powinno wyglądać – dodał.

Prezydent podkreślił, że po raz piąty uczestniczy w spotkaniach klubów „Gazety Polskiej”.

– Z radością przyjechałem do was, dlatego że to są zawsze bardzo miłe spotkania, to są takie spotkania, po których rzeczywiście chce się służyć ojczyźnie i po których człowiek ma taki dodatkowy do tej służby zapał – zaznaczył prezydent.

Podczas zjazdu głos zabrali również szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski, szefowie MON i MSWiA, Mariusz Błaszczak i Ryszard Czarnecki. Gościem zjazdu był wicepremier Mateusz Morawiecki. Odczytano listy od premier Szydło i Jarosława Kaczyńskiego.

– To największy zjazd klubów „GP” w historii. Pokazuje to, że ruchy obywatelskie są dziś jeszcze bardziej potrzebne i są podstawą dialogu władzy ze społeczeństwem – zaznaczył Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GP”.

Spotkanie klubów „Gazety Polskiej” odbywa się co roku. Organizatorem głównym przedsięwzięcia jest Fundacja Klubów „Gazety Polskiej”. Współorganizatorem zjazdu – klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim z władzami Beatą i Waldemarem Dróżdżami. Sponsor główny to „Gazeta Polska”. Partnerami wspierającymi są „Gazeta Polska Codziennie”, Kapsch Telematic Services – polski operator elektronicznego systemu poboru opłat, PZL-Świdnik – polski producent śmigłowców, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP), Totalizator Sportowy – partner panelu dyskusyjnego pt. „Innowacje – przyszłość polskiej gospodarki?” oraz Cryptomind SA – polska firma, która oferuje rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. Patron medialny: Niezalezna.pl.

glos.jagiellonia.org