Choć za oknem nadal zimowo , to w Szkole Wiedzy o Polsce przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie zrobiło się dziś (29 marca) wiosennie i kolorowo. Tradycją stały się warsztaty wielkanocne poświęcone tworzeniu pisanek i kartek wielkanocnych. Wzięli w nich udział uczniowie wszystkich klas– zniecierpliwieni zimą i szukający wiosennego ciepła.

Przed samymi warsztatami zgromadzonych powitała prezes p. Natalia Kostecka-Iszczuk oddając głos nauczycielowi historii p. Robertowi Stepaniuk, który wystąpił z prezentacja nt., „Zwyczaje Wielkanocne”.

Święta Wielkanocne w tym roku wypadają na początku kwietnia. Nie pozostało więc wiele czasu, aby się do nich należycie przygotować. Uczniowie pod kierunkiem opiekunek warsztatów plastycznych : p. Olgi Kowalczuk i p. Ludmiły Lobaczowej i przy współudziale nauczycieli z ORPEG p. Roberta Stepaniuk i p. Marka Wróblewskiego, tworzyli dziś przepiękne ozdoby: pisanki malowane farbami, zdobione topionymi kredkami świecowymi, i pięknie zdobione ,udekorowane kartki wielkanocne.
Wszystkie te przepiękne prace, powstałe w ciepłej i miłej atmosferze i wielkim zaangażowaniu uczniów będą cieszyć oczy i ozdabiać szkołę.

Robert Stepaniuk
Nauczyciel skierowany przez ORPEG