Wiele i ciekawie działo się podczas ferii wiosennych. Już w pierwszym dniu przerwy w zajęciach lekcyjnych wybraliśmy się na wycieczkę po Żytomierzu. Odkrywaliśmy historię dobrze znanych nam miejsc, odpowiadając na pytania i realizując konkursowe zadania, przygotowane przez przewodnika. Liczyła się nie tylko dotychczasowa wiedza o mieście, ale przede wszystkim pomysłowość w szukaniu odpowiedzi i szybkość przekazywania poprawnych rozwiązań. Warto pamiętać o tym, gdy patrzy się na te – i umieszczone wcześniej na fb – fotografie z naszej wycieczki.
Byliśmy również w Domu Kultury Ukraińskiej w Żytomierzu na otwarciu wystawy przygotowanej w ramach polsko-ukraińskiego projektu Most Kultury. Oglądaliśmy prace dwojga współczesnych polskich artystów – Magdaleny Leśniak i Rafała Urbańskiego, którzy w swoich pracach wykorzystują język Internetu i nowoczesne technologie komputerowe, łącząc je z tradycyjną formą malarską.
W feryjne dni, przed południem, można było też w naszej pracowni rozwiązywać językowe łamigłówki i zostać mistrzem ortografii albo biegłym tłumaczem zasad gier planszowych; układaliśmy też puzzle z przedstawieniami scen historycznych.

Teresa Cwalina