Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że obecne wzajemne relacje Polski i Ukrainy są najbliższe w całej historii obu tych narodów.

„Nigdy w historii nie było takich bliskich stosunków polsko-ukraińskich” – stwierdził prezydent Zełenski podczas uroczystości wręczenia mu Orderu Orła Białego.

„Order Orła Białego odbieram jako nagrodę dla całego ukraińskiego narodu. Dla naszych żołnierzy, którzy bronią też całej Europy i walczą o wspólne zwycięstwo” – mówił Zełenski.

Ukraiński przywódca, nawiązując do bohaterskiej postawy ukraińskich żołnierzy w zmaganiach ze zbrodniczą inwazją rosyjską, oznajmił: „Jesteśmy pewni, że osiągną sukces”.

„W imieniu milionów Ukraińców dziękuję za ich ciepłe przyjęcie w Polsce” – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1643599931687436289

CHCEMY POLSKI I UKRAINY BEZ GRANIC

Podczas specjalnej konferencji prasowej po rozmowach na linii Andrzej Duda-Wołodymyr Zełenski, przebywający z wizytą w Warszawie prezydent Ukrainy powiedział, że chciałby, aby Polska aktywnie uczestniczyła po zakończeniu wojny z Rosją w odbudowie zniszczonego ukraińskiego państwa, podaje Fronda.pl powołując się na Polskie Radio 24.

„Nie mamy wątpliwości co do zwycięstwa Ukrainy. Przed wojną na Ukrainie było ponad 1000 polskich firm. Wyparcie agresora powinno oznaczać pełne otwarcie bram dla wspólnego rozwoju. Chcemy Polski i Ukrainy bez granic” – mówił Zełenski.

Ukraiński przywódca podkreślił, że „bardzo ważne jest, aby Polska była jednym z najważniejszych partnerów w odbudowie Ukrainy”. I dodał: „Zapraszamy polski biznes”.

„Traktujemy Polskę jak przyjaciela na wieki. Dziękuję prezydentowi |Andrzejowi Dudzie, że zbudowaliśmy tak przyjazne stosunki pomiędzy naszymi narodami” – oznajmił prezydent Ukrainy.

„Dziękuję wspaniałemu narodowi polskiemu za braterstwo, przyjaźń, moc i siłę. Jesteście razem z nami od samego początku wojny. Dziękuję, że nie pozwalacie na to, żebyśmy się załamali” – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Prezydent Zełenski nadmienił również, że Ukraina będzie „bezkompromisowa” w kwestii członkostwa w NATO oraz liczy na to, że Polska będzie ją wspierać w tym procesie.

Źródło: Twitter, Polskie Radio 24, Fronda.pl, Zdjęcie: President.gov.ua

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

[post_view_line offset=”3″ cat=”6″]