Absolutnie jesteśmy przeświadczeni co do tego, że Ukraina zwycięży, że pan prezydent razem ze współpracownikami i obrońcami Ukrainy da radę i Ukraina się obroni. I że w niedalekiej przyszłości będzie częścią Unii Europejskiej i częścią Wspólnoty Transatlantyckiej – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania delegacji Polski i Ukrainy w Pałacu Prezydenckim.

„Chcemy budować wspólną przyszłość. Dlatego ta wizyta, jest tak zaplanowana, jak jest. Poprzez nasze spotkanie aż do spotkania z przedstawicielami biznesu, które nazwaliśmy po prostu Forum Biznesowym. Czyli takim forum, jakie zazwyczaj odbywa się w trakcie spotkania pomiędzy państwami” – mówił prezydent podczas spotkania delegacji.

„To nie jest tylko kwestia odbudowy Ukrainy i zniszczeń wojennych. Głęboko wierzymy w to, że odbudujemy wspólnie Ukrainę piękniejszą niż była. To z resztą mówię zawsze do Waszych obywateli, głównie do kobiet, z którymi spotykam się w Polsce. Mówię do nich: nie martwcie się, Ukraina będzie piękniejsza niż wtedy, kiedy ją opuszczałyście. Będzie nowoczesna, będzie zupełnie nowa przyszłość i razem będziemy się o to starali”

– podkreślił prezydent Andrzej Duda.

PRZECZYTAJ:

Targi ReBuild Ukraine. Już 1750 polskich firm chce uczestniczyć w odbudowie Ukrainy

„Przede wszystkim chcę podkreślić jedno. Patrzymy już w przyszłość dalszą, nie tylko na samą odbudowę, ale też przyszłą współpracę w tym, jak budować te więzi i jak rzeczywiście wygenerować maksymalnie pozytywne rezultaty ze współpracy naszych krajów, przedstawicieli naszego biznesu i to są te kwestie o których będziemy rozmawiali dziś w trakcie tego posiedzenia”

– dodał.

Jak zauważył prezydent, jesteśmy chyba po raz pierwszy w takiej sytuacji, że Polska stała się największym partnerem gospodarczym Ukrainy.

„Te dane jasno pokazują, że największy obrót narodowy jest w tej chwili pomiędzy Polską a Ukrainą. Oczywiście to jest związane z tą sytuacją, którą mamy i tą generalną zmianą, że kierunek wschodni całkowicie zamknął się dla Ukrainy i to jest oczywiste. Natomiast ja jestem przekonany, ze ten trend utrzyma się w przyszłości. Że Ukraina będzie współdziałała z Zachodem jako część wspólnoty Zachodu, jako część Unii Europejskiej. Tak jak my mamy dziś najwięcej relacji gospodarczych w UE, to jest 90 proc. naszych obrotów handlowych, tak samo przypuszczam, że będzie w przyszłości z Ukrainą i mam nadzieję, że jako Polska zdołamy temu zadaniu sprostać”

– podkreślił prezydent.

Prezydent podkreślił, że najważniejsze w sprawach bieżących jest wsparcie dla Ukrainy, aby udało się jej odeprzeć wroga, rosyjskiego najeźdźcę, ze swojego terytorium.

„Mamy nadzieję, że to się wkrótce uda, przesyłamy, tak jak rozmawialiśmy, w miarę swoich możliwości, wsparcie militarne, ale też chcę zapewnić pana prezydenta (Ukrainy) i panów ministrów, że na każdym absolutnie forum europejskim i światowym, na którym jesteśmy i wypowiadamy się na temat aktualnej sytuacji mobilizujemy wszystkich naszych sojuszników i aliantów do tego, aby wspierać Ukrainę ze wszystkich sił”

– podkreślił Duda.

„Wierzę w to, że dzięki temu wsparciu, mimo tego, że Rosja w porównaniu z Ukrainą jest mocarstwem, to jednak Ukraina zwycięży, a tym samym będzie to oznaczało, że zwyciężyła po prostu sprawiedliwość, zwykła dziejowa sprawiedliwość, że napastnik został odparty”

– powiedział polski prezydent.

Podziękował prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemu i całej ukraińskiej delegacji za przyjazd do Polski, by „pokazać tę naszą jedność i współpracę”. „Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu razem” – powiedział prezydent Duda.

Źródło: Niezalezna.pl, Zdejęcie: Twitter ZelenskaUA

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent Duda: Polska będzie miała udział w odbudowie Ukrainy

Premier Mateusz Morawiecki: Odbudowa Ukrainy musi oznaczać transformację

Polska i kraje bałtyckie wzywają UE do przyspieszenia przekazania rosyjskich aktywów na rzecz odbudowy Ukrainy

Co Putin planował zrobić z Polską i Europą?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „WRÓG U BRAM”

JAKĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA UKRAINY, POLSKI I EUROPY PRZYGOTOWYWAŁA ROSJA?
Zobacz nasz film „Wojna na Ukrainie. Plan ludobójstwa zatwierdził osobiście Putin”

Nadchodzi III wojna światowa❓
BEZKARNOŚĆ ROZZUCHWALA ROSJĘ❗️

Jak Merkel podhodowała nowego Führera w Moskwie?
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZ FILM: „PĘTLA GAZOWA KREMLA: NORD STREAM 2 WPĘDZIŁ EUROPĘ W PUŁAPKĘ”

Jak pokonać Rosję?
OGLĄDAJ NASZE FILMY O STRATEGII PRZETRWANIA W WARUNKACH ROSYJSKIEJ WOJNY HYBRYDOWEJ

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NAJNOWSZY NUMER NASZEGO CZASOPISMA

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE NASZE CZASOPISMO. TEMAT NUMERU: „LUDOBÓJSTWO 2022” 

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE WYDANIE SPECJALNE NASZEGO CZASOPISMA. TEMAT NUMERU „GEOPOLITYKA”

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

ZOBACZ TAKŻE:

[post_view_line offset=”3″ cat=”6″]