Za nami wakacje. Zabrzmiał też pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2020/ 2021.

Kończy się lato. Najbliższy wtorek – 22 września będzie już pierwszym dniem jesieni. Czas najwyższy postawić kropkę nad i – powrócić do nauki i w naszej szkole.

19 września , w piękny sobotni dzień, odbył się nasz początek roku szkolnego. Na boisko szkolne przy Korolenki 7 przyszli uczniowie Szkoły Wiedzy o Polsce. Tradycyjnie towarzyszyli im rodzice. Po długiej przerwie było bardzo miło spotkać się i znowu być razem, wspólnie bawić się.

Młodsi uczniowie przynieśli ze sobą namalowane obrazki z kropką, bo to ona miała być pierwszym znakiem szkolnego alfabetu i stanowić początek naszych działań. Do zabawy z kropką włączyli się ochoczo starsi i tak powstała pierwsza wystawa prac uczniowskich. Potem były konkursy językowe i ćwiczono ortografię. Następnie dzieci – i nawet rodzice – prezentowali swoje umiejętności malarskie, malując kredą na asfalcie wyobrażone kropki; między nimi znalazła się też kropka z logo naszej szkoły.

Udane święto nie może być bez poczęstunku, więc na dobry – i słodki – początek roku szkolnego otrzymali uczniowie pierniki z logo Szkoły Wiedzy o Polsce; a na zakończenie wspólnej zabawy były tańce – z „belgijką” jako kropką nad i sobotniej uroczystości.

Szkoła Wiedzy o Polsce jest wspierana przez Fundację Wolność i Demokracja w ramach projektu„Biało-czerwone ABC. Program rozwoju polskiej edukacji na Ukrainie” współfinansowanego ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą w 2020 r.

Natalia Iszczuk