Zwyczaj obdarowywania się prezentami 6 grudnia nie ominął Szkoły Wiedzy o Polsce. Jej uczniów odwiedził Święty Mikołaj, i to nie z pustymi rękami.

Chociaż za oknami śniegu nie widać, świąteczny nastrój w Szkole Wiedzy o Polsce jest obecny już od pierwszych dni grudnia. 6 grudnia zapanował u nas szczególny klimat, gdyż − zgodnie z tradycją – gościliśmy Świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Paczki wszystkim dzieciom Mikołaj wręczał osobiście. Było dużo radości i uśmiechów.

Przejęte i uradowane buzie, zwłaszcza najmłodszych dzieci, potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują. Ale nic nie jest za darmo, każdy z nas musiał powiedzieć wiersz za otrzymane słodycze. Wszyscy na powitanie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. „I Ty, i Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, co bardzo się Mikołajowi spodobało i z radością rozdawał prezenty.

Szkoła Wiedzy o Polsce funkcjonująca przy Związku Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie działa w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

FOTOGALERIJA