W dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie Szkoły Wiedzy o Polsce otrzymali legitymacje ucznia polonijnego.

Ostatni dzwonek w Szkole Wiedzy o Polsce, która działa przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej na Żytomierszczyźnie, zabrzmiał 15 maja. Tego dnia do tej małej placówki oświatowej zawitał konsul generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, by spotkać się z dziećmi i wręczyć im ich pierwszy dokument – legitymację ucznia polonijnego. Legitymacja potwierdzająca tożsamość ucznia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia ulgowe przejazdy transportem publicznym w Polsce i oraz wstęp do muzeów i parków narodowych.

Na dzień uroczystego wręczenia legitymacji najbardziej czekali najmłodsi. Konsul generalny wręczył im również upominki. Witając zacnego gościa, dzieci zaśpiewały piosenkę o lecie i recytowały wiersze o wakacjach. Roześmiane i radosne twarze, wspólne zdjęcia i słodycze – to wszystko tworzyło atmosferę przyjaźni i rodzinnego ciepła.

Prezes ZSP Natalia Kostecka-Iszczuk podziękowała dzieciom, nauczycielom i rodzicom za dobrą pracę i życzyła wszystkim pięknych wakacji, spełnienia marzeń oraz wytrwałości w nauce języka polskiego.

Redakcja