Święta Bożego Narodzenia – to czas oczekiwania na cud. Każdy w niego wierży, czy dzieciak, czy osoba starsza. Świetnie, że Pan Bóg daje możliwośći do czynienia dobra ludziom dobrej woli. Już po raz osiemnasty odbywa się akcja pomocy POLACY-RODAKOM, zorganizowana pod patronatem Senatora RP Polski p. Stanislawa Gogacza i burmistrza miasta Łuków p. Dariusza Szusteka. Hojni przedsiębiorcy, dzieci, uczniowie, studenci, osoby prywatne skladali w darze książki, zabawki, szkapety, szaliki, artykuły spożywcze. To wszystko zostało pakowane do paczek aby powędrować do rodaków na Ukrainę – do Kijowa, Winnicy, Żytomierza oraz okolic, do dzieci, osób starszych i osamotnionych oraz wszystkich potrzebuących.

Te dary są znakiem lącznośći Polaków z Polonią za granicą. Z tymi, którzy chronią i rozwiają tradycję i kulturę, żyjąc z dala od Ojczyzny.

„Życzymy Wam, by w Waszych sercach rosła Wiara, Nadzieja i Miłość a nowy rok przyniósł nowe, lepsze czasy. Bądżcie dumni ze swojej Ojczyzny. Bądżcie ambasadorami Polski”, – tak było napisane w liście powitalnym, dołączonym do każdej paczki.

Te wszystkie artykuły  spożywcze, spakowane z miłością i czułością będą okrasą stołu świątecznego wielu rodzin w ukraińskich wioskach i miastach, aby wszystcy doznali ciepła i radości, łamiąc opłatkiem i dzieląc chlebem powszechnym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Polakóm, dotyczącym do tej akcji pomocy! Niech Pan Bóg Państwo hojnie błogosławi i obdarzy miłością i pokojem!